Jak odeberu přidělené domény z hostování?

Podívejte se, jak odebrat přiřazené domény z hostování na ionos.cz.

Pokyny k odebrání přiřazené domény ze serveru nebo jiné ionos.cz služby najdete v následujícím článku. Po přihlášení k zákaznickému panelu ionos.cz můžete svou doménu kdykoli připnout nebo odepnout, například hosting nebo nástroj pro tvorbu webových stránek Websit Builder. Odpojení domény umožní její opětovné přiřazení k jiné službě (např. jinému serveru k ionos.cz).

Může být také užitečné odebrat mapování domény z panelu Zákazníka ionos.cz, například pokud je přiřazen server. Služby jako server nejsou k dispozici pro přidělení, pokud jsou k nim přiřazeny všechny domény (externí i registrované naionos.cz).

Odebrání mapování domény není totéž jako odebrání domény z panelu Zákazníka. U externích domén (tj. neregistrovaných do ionos.cz) můžete doménu odebrat z panelu ionos.cz. Mapování domén pro domény registrované v ionos.cz a externích doménách však můžete odebrat.

Existují dva způsoby, jak odpojit domény od vybrané služby:

 • Prohledejte seznam domén.
 • Vyhledáním serveru, ke kterému jsou domény přiřazeny.

Odpojení domény od serveru (prohledáním seznamu domén)

 1. Přihlaste se do zákaznického panelu ionos.cz.
 2. Klikněte na sekci Domény na levé straně obrazovky.

  V zobrazeném seznamu vyhledejte doménu, kterou chcete odebrat z aktuálního serveru. Klikněte na název domény. Pomocí sloupce Povoleno pro služby můžete zkontrolovat, ke které službě je doména aktuálně přidružena.
 3. V dolní části obrazovky, která se zobrazí, najděte modul: Hosting. Zde můžete zkontrolovat, ke které službě je doména aktuálně přidružena. Chcete-li odepnout vybranou doménu, klikněte na: Odebrat mapování domén.
 4. Po kliknutí na tlačítko: Odebrat mapování domény bude doména odpojena od serveru, ke kterému byla dříve přidružena. Nyní jej budete moci přiřadit k jinému serveru. Kliknutím sem zjistíte, jak přiřadit doménu k serveru na ionos.cz.

Odpojení domény od serveru (hledání serveru)

 1. Přihlaste se do zákaznického panelu ionos.cz.
 2. Přejděte na WWW služby na levé straně obrazovky.
 3. Klikněte na název vybrané služby (např. server123456), pro kterou chcete zkontrolovat aktuálně mapované domény, odepnout je nebo přiřadit nové.
 4. Najděte modul: Přiřazené domény a klikněte na: Vše.
 5. Na obrazovce se zobrazí seznam domén, které jsou aktuálně přidruženy k vybranému serveru. Vyberte doménu a kliknutím na tlačítko: Odstranit uvolněte vybranou doménu ze serveru.
  • Pomocí tlačítka Přiřadit doménu můžete také přiřadit novou doménu vybranému serveru, online obchodu nebo nástroji Website Builder, nebo můžete kliknout na název již přidružené domény a upravit ji, například ji přesměrovat do podadresáře.
 6. 6. Nepřipnuté domény budou stále k dispozici pro konfiguraci na řídicím panelu zákazníka ionos.cz v části Domény. Když kliknete na: Odstranit, přidružená doména se odpojí od serveru, ke kterému byla dosud přiřazena. Nyní jej budete moci přiřadit k jinému serveru. Kliknutím sem zjistíte, jak přiřadit doménu k serveru na ionos.cz.

Hosting vytvořen pro WordPress

Máte webovou stránku na WordPressu? My také milujeme tento systém pro webové stránky. Proto jsme vytvořili hosting speciálně pro jeho uživatele.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo