První spuštění G Suite a přihlášení k účtu administrátora

Po zaplacení a dokončení registrace služby můžete začít používat službu G Suite. Nákup služby je ekvivalentní s nákupem první licence pro uživatelský účet a také pro účet administrátora G Suite. Teprve po aktivaci účtu, přiřazení domény a její konfiguraci budete moci pokračovat v nákupu a přidávat další licence pro nové uživatele.

Proces první konfigurace je zjednodušen, pokud je doména již zaregistrována v IONOS (nový Zákaznický panel). Většina konfigurací bude provedena automaticky. V následujících článcích Vám ukážeme, jak vypadá konfigurace služby na straně Zákaznického panelu IONOS.

První kroky po přihlášení do Zákaznického panelu IONOS

 1. Po zaplacení a dokončení registrace služby se přihlaste do Zákaznického panelu IONOS
 2. Na levé straně obrazovky vyberte Služby Google,
 3. Prvním krokem k zahájení práce s nástroji Google je konfigurace vlastní domény, použijte jednu z dostupných možností:
  • vyberte doménu zaregistrovanou v IONOS: seznam dostupných domén pro Váš účet se zobrazí níže. V seznamu jsou viditelné pouze domény registrované nebo přenesené do nového panelu IONOS,
  • použít novou doménu: vyberte tuto možnost, pokud chcete použít jinou doménu, zaregistrovanou např. u jiného operátora a nepřiřazenou k účtu IONOS,
  • převést doménu z Googlu: vyberte, pokud máte doménu zaregistrovanou přímo v Google (např. pod jiným firemním účtem a službami z nabídky Google). Během přenosu zadejte autorizační token Google pro doménu.
 4. Do pole Přihlášení zadejte přihlašovací jméno administrátora a také název prvního účtu ve službě G Suite. Doporučujeme zde zadat použitý název pro první e-mailovou schránku, např. jan.kowalski, která bude aktivní adresou jan.kowalski@moja-domena.pl ve službě.
 5. Nastavení potvrďte kliknutím na Uložit.

Vytvořili jste první uživatelský účet a uvedli jste, ve které doméně bude aktivní účet G Suite. V novém zobrazení obdržíte informace o dalších krocích konfigurace. Patří mezi ně ověření domény a první přihlášení k účtu administrátora.

 • Jestliže jste zvolili možnost výběru domény registrované v IONOS (seznam domén) ověření domény (přidání záznamu TXT) bude provedeno automaticky. Hostované domény v IONOS (přidané do Zákaznického panelu) zde budou také k dispozici.
 • Jestliže jste zvolili možnost použití nové domény: projděte procesem ověření domény (přidání záznamu TXT) a konfigurace MX ručně.

Pokud se po přesunu do sekce Služby Google stále zobrazuje zpráva, že je třeba ověřit vaši doménu pomocí záznamu TXT – buďte trpěliví. Na tento proces nemáme žádný vliv a je zcela závislý na Google. Kliknutím na “Ověřit stav” můžete aktualizovat zobrazení a zjistit, zda se stav ověření změnil.

První přihlášení do panelu G Suite – dočasné heslo

Přihlášení na panel G Suite vám umožní aktivovat váš první uživatelský/administrátorský účet, přijetí podmínek, poskytnutí přístupu k panelu správy účtu, zahájení dalších konfiguračních procesů.

 1. V sekci Služby Google klikněte v poli Informace o Týmu na talčítko Akce a vyberte Zobrazit dočasné heslo.
 2. Zkopírujte heslo, např. označením pomocí kombinace kláves CTRL + C nebo klepněte pravým tlačítkem myši a “Kopírovat”.
 3. Činnost opakujte kliknutím na Akce –> Přihlášení.
 4. Přihlaste se ke svému účtu G Suite pomocí názvu účtu domény vytvořeného ve fázi spuštění služby v panelu, např. pokud jste v dřívější konfiguraci vytvořili přihlašovací jméno: jan.kowalski a vybrali doménu moja-firma.pl pak zadejte jako přihlašovací jméno jan.kowalski@moja-firma.pl a dříve zkopírované heslo.
 5. Při prvním přihlášení budete požádáni o přijetí podmínek.
 6. V dalším kroku Vás systém požádá o zadání nového hesla pro přístup ke službě a administrátorovi. Nezapomeňte, že zde nastavené heslo platí pouze pro přístup k účtu a ne pro Zákaznický panel IONOS
 7. Uložte změny, přečtěte si a přijměte obchodní podmínky IONOS
 8. Vítejte v administrátorské konzoli G Suite.

Po dokončení výše uvedených kroků vlastníte: registrovanou službu (první licenci pro uživatele a administrátora), přidanou a ověřenou doménu, aktivovaný uživatelský/administrátorský účet. V této fázi existují dvě možnosti: můžete dokončit konfiguraci domény, což v praxi znamená, že služba bude sloužit jako sbírka pracovních nástrojů, ale neumožní Vám odeslání e-mailů v konkrétní doméně Zákazníka. Můžete také přejít ke konfiguraci MX záznamu a elektronické pošty s cílem úplné konfigurace domény a aktivace e-mailové pošty v Google.

Bezpečný hosting pro Vaši webovou stránku

Připravili jsme místo, ve kterém se bude Vaše webová stránka a poštovní schránka e-mail cítit komfortně.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo