Automatický instalátor u hostingu – jak ho používat?


Automatický instalátor u hostingu – jak ho používat?

Automatický instalátor je nástroj, který umožňuje snadnou a rychlou instalaci hotových aplikací v rámci hostingu u IONOS. V několika jednoduchých krocích můžete spouštět známé a osvědčené aplikace pro vytváření webových stránek (např. WordPress nebo Joomla!).

Při použití automatického instalátoru nemusíte stahovat aplikaci ze stránek autora, nahrávat její soubory na server ani vytvářet požadovanou databázi. Jedním kliknutím myši budete moci nainstalovat vybranou aplikaci.

Do aplikace nainstalované pomocí automatického instalátoru můžete přiřadit konkrétní internetovou doménu, např. “vasedomena.cz”. To znamená, že nainstalovaná aplikace (např. web založený na WordPress) může být k dispozici na adrese krátké domény, kterou můžete zaregistrovat např. u IONO.

Jak automatický instalátor používat?

Pomocí několika kliknutí myší můžete spustit pokročilý web, např. webový portál (např. WordPress, Joomla! nebo Drupal) nebo diskusní fórum.

Aplikace dostupné jako součást automatického instalátoru jsou bezplatné a populární nástroje známé mnoha uživatelům po celém světě, bohaté na funkčnost a zároveň snadno použitelné (mj. phpBB, Joomla!, WordPress, Coppermine Gallery, MediaWiki a mnoho dalších).

Snadná instalace

Proces instalace dostupných aplikací je maximálně zjednodušen a vyžaduje pouze poskytnutí některých základních informací. Po chvíli je vybraný aplikační software připraven k použití. Aplikace dostupné jako součást automatického instalátoru jsou populární nástroje známé mnoha uživatelům na celém světě, bohaté na funkčnost a zároveň snadno použitelné.

Odhaduje se, že více než 1/4 webových stránek na světě WordPress již využívá, včetně značek jako BBC, MTV nebo Sony. Neváhejte! Využijte automatický instalátor aplikací pro instalaci CMS WordPress nebo jiné oblíbené aplikace na Vašem serveru!

Jaké aplikace mohu na server nainstalovat?

Prostřednictvím automatického instalátoru můžete instalovat nejoblíbenější systémy CMS a další aplikace (mj. diskusní fóra, fotogalerie nebo CRM systémy). CMS je systém pro správu obsahu (ang. Content Management System), což je aplikace, která Vám umožní snadno vytvořit web a později jej také aktualizovat. Formování obsahu a způsobu, jakým je prezentován na webových stránkách spravovaných CMS, se obvykle provádí pomocí webových stránek obsahujících speciální editační formuláře (např. administrační panel).

Obsahem může být jednoduchý text, fotografie, hudba, filmy, dokumenty a mnoho dalších prvků. Informace, které přidáte na svůj web, budou moci ostatní uživatelé hodnotit a komentovat. Vaše webová stránka vytvořena na základě CMS se stane dynamickým webem, který spolupracuje s uživatelem.

Pomocí automatického instalátoru můžete rychle spustit blog, který bude obsahovat chronologicky uspořádané příspěvky. Blogy umožňují mimo jiné archivaci a kategorizaci záznamů, jakož i komentáře čtenářů k příspěvkům. Odhaduje se, že většina blogů na světě WordPress již používá.

  • DŮLEŽITÉ! Díky softwaru CMS mohou pokročilé webové stránky vytvářet i lidé bez znalostí týkajících se programování nebo bez IT vzdělání. Díky těmto systémům lidé a společnosti po celém světě vytvářejí atraktivní soukromé webové stránky, malé vizitky, blogy, firemní webové stránky, internetové obchody a rozsáhlé korporátní portály.

Hosting vytvořen pro WordPress

Máte webovou stránku na WordPressu? My také milujeme tento systém pro webové stránky. Proto jsme vytvořili hosting speciálně pro jeho uživatele.


  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo