Jak přidat účet FTP do hostování na IONOS.cz?


Dalším příkladem používání jsou FTP účty pro zaměstnance, kteří publikují soubory a dokumenty na serveru.

 • FTP účet s přístupem k obsahu celého serveru umožňuje spravovat hlavní adresář a všechny podadresáře na tomto serveru. Pokud jste vybrali možnost přístupu k celému obsahu serveru, potom můžete také povolit přístup k záloze, která se nachází na FTP serveru.
 • FTP účet s přístupem k přidělenému adresáři umožňuje připojit se pouze k jednomu vybranému adresáři a jeho podadresářům. Uživatel připojený k přidělenému adresáři nemůže spravovat adresáře, které jsou umístěny výše než přidělený adresář.

CO JE A K ČEMU SE POUŽÍVÁ FTP SERVER?

Pokud máte server na IONOS.cz a chcete na něj ukládat soubory, potom musíte používat i tzv. FTP klienta. FTP klient je program umožňující připojit se k serveru a posílat soubory z disku Vašeho počítače na server. Na server můžete umístit webové stránky nebo uložit soubory pro sdílení přes Internet

Jak přidat FTP účet k hostingu na IONOS.cz?

 1. Přihlaste se do Zákaznického panelu IONOS.cz
 2. Klikněte na sekci menu: Webové služby, které se nacházejí na levé straně obrazovky.
 3. Klikněte na název serveru, na kterém chcete přidat nový FTP účet.
 4. Na zobrazené obrazovce najděte sekci: FTP účet a klikněte na: Vytvořit.
 5. Vyplňte formulář pro vytvoření nového FTP účtu:
  • Přihlášení – zadejte uživatelské jméno, které budete používat pro připojování k FTP.
  • Doména – Můžete si vybrat doménu pro FTP účet. Pokud si vyberete doménu, tak přihlašovací jméno pro FTP účet bude e-mailová adresa (account_name_FTP@domain.pl).
  • Heslo – zadejte heslo pro přístup k FTP účtu, který budete používat během připojení.
POZOR! Během vytváření hesla nepište znaky s diakritikou (např.š,č.ř.ž,ý atd.) Více informací na téma vytvoření bezpečných a silných hesel najdete zde.

Poté v sekci: FTP oprávnění můžete definovat rozsah přístupu k FTP účtu:

  • Veškerý obsah webového serveru – FTP účet může získat funkční přístup ke všem zdrojům (souborům) publikovaným na serveru. Tímto způsobem firma, která vytváří webové stránky bude moci provádět změny v souborech, aniž by znala heslo k Uživatelskému panelu na IONOS.cz.

Toto nastavení umožňuje připojit se k veškerému obsahu FTP serveru. Uživatel připojený k serveru uvidí obsah kořenového adresáře a všech podadresářů, které se nacházejí na Vašem serveru.

  • Vybraný adresář – označte, zda-li chcete povolit přístup k FTP serveru, ale pouze k vybranému adresáři a jeho podadresářům. Po označení možnosti: “Vybraný adresář”, v textovém poli hned vedle zadejte název adresáře, ke kterému bude mít FTP účet přístup např. /stranawww
  • Záložní kopie – pokud jste vybrali možnost přístupu k celému obsahu webových stránek, můžete povolit tuto možnost a také povolit přístup k záložní kopii, která se nachází FTP serveru. Tento souhlas bude mít za následek, že FTP účet bude mít přístup k adresáři záložních kopií a také k adresáři /logs obsahující serverové logy.

Po vyplnění všech nezbytných polí klikněte na tlačítko: Odeslat v dolní části obrazovky a tím vytvoříte nový FTP účet na vybraném hostingu (serveru)

Jak se připojit k FTP serveru na IONOS.cz?

V rámci hostingové služby IONOS.cz můžete použít FTP klienta dostupného v administračním panelu. Toto řešení nevyžaduje žádné další softwarové nastavení ani vytvoření uživatelských FTP účtů.

Bezpečný hosting pro Vaši webovou stránku

Připravili jsme místo, ve kterém se bude Vaše webová stránka a poštovní schránka e-mail cítit komfortně.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo