Doporučené antivirové programy pro rok 2020 – nejlepší řešení pro firmy i domácnosti

Počítače a smartphony jsou dnes stejně ohroženy online hrozbami. Uchováváme v nich stále citlivější data, která jsou pro počítačové zločince velmi cenná. Zjistěte, který antivirový software je nejlepší k zabezpečení zařízení, které používáte v práci i doma.

Jak funguje antivirový program?

Po instalaci do počítače může malware provést změny v systému souborů nebo tajně ukrást citlivá data, jako jsou přihlašovací údaje, hesla nebo čísla platebních karet. Antivirový program skenuje soubory, kontroluje průtok dat v síti a porovnává je se známými hrozbami.

V případě zjištění škodlivého softwaru v zařízení antivirus odstraní infikované soubory a zablokuje přístup k nebezpečným webům. V současné době mají antivirové programy rovněž vestavěné doplňky, jako je správce hesel, nástroje pro rodičovskou kontrolu, ochrana webových kamer a VPN. V závislosti na výrobci je rozsah dostupných funkcí odlišný.

Je antivirový program účinný?

V síti krouží mnoho hrozeb, které hledají nezabezpečená zařízení, díky čemuž je program stažený „zdarma“ lepší než žádný. Nenabízí však úplnou ochranu a nedokáže blokovat některé hrozby v reálném čase. Bezplatné verze jsou obvykle omezeny na několik jednoduchých funkcí, tj. skenování disku nebo vyhledávání škodlivého softwaru zašitého v systému, tj. rootkity. Málokterý antivirus v bezplatné verzi má např. ochranu proti ransomware.

Obnova dat po infekci zařízení nebo sítě celé organizace je spojena s obrovskými náklady, o čemž se již dozvědělo mnoho uživatelů a mnoho firem. Zjednodušeně lze říct, že bezplatné antivirové programy mají své nepochybné výhody, ale neřeší všechny problémy související se síťovými hrozbami. A těch je stále více.

Doporučené antivirové programy pro firmy na rok 2020

Vzhledem k rostoucímu počtu hrozeb by mělo být každé zařízení chráněno. Týká se to zejména smartphonů a počítačů používaných ve firmách. Nezajištěná zařízení otevírají hackerům a malwarovým operátorům dveře ke škodám, tj. krádeži citlivých dat nebo vymáhání výkupného za obnovení přístupu k zablokovaným souborům.

Samotné škody jsou však pouze částí důsledků ztráty dat, jelikož v souladu s nařízením GDPR za nedostatečné zabezpečení a únik dat hrozí vysoké pokuty. Jaký antivirový program byste měli vybrat pro řádné zabezpečení Vašich firemních nástrojů?

Antivirus Avast Internet Security

Avast je jedním z nejdůvěryhodnějších antivirových programů založených na nejnovějších technologiích a dlouholetých zkušenostech v oblasti bezpečnosti. Díky tomu ochráníte své počítače se systémem Windows a využijete mimo jiné trezor na hesla Avast Password, ochranu proti ransomware a online hrozbám.

Stáhněte si antivirus Avast, osvědčený antivirus pro počítače se systémem Windows.

Bitdefender Internet Security

Bitdefender je osvědčený antivirový program, kterému důvěřuje více než půl miliardy uživatelů. Kromě pokročilé ochrany zařízení před malware a ransomware Vám Bitdefender Internet Security umožní rovněž zašifrovat soubory (velmi užitečné z hlediska GDPR) a zabezpečit bankovní transakce.

O reputaci výrobce svědčí fakt, že mnoho menších společností nabízejících podobná řešení používá technologii Bitdefender. Balíček Bitdefender Internet Security je k dispozici na IONOS ve verzi pro 1 a 3 počítače.

ESET NOD 32

NOD 32 je důvěryhodný program od společnosti ESET, který funguje na evropském trhu již řadu let a chrání počítače a data uživatelů. V Polsku je používán více než 4 miliony uživatelů. Mezi jeho přednosti patří velmi rychlé a efektivní nástroje pro skenování souborů, monitorování chování programu a blokování útoků skriptů, které využívají bezpečnostní mezery. Používajíc ESET aktivujete rovněž ochranu před phishingem, tj. podvodné získání údajů pomocí falešných webových stránek a zpráv.

Antivirus ESET NOD 32 je program používaný často firmami k ochraně zařízení. V případě většího počtu zařízení se vyplatí vyzkoušet ESET Security Pack, která chrání nejen stolní počítače, ale také mobilní zařízení.

Jaký antivirus na MacOS a iOS v roce 2020?

Mezi uživateli iPhonů a počítačů Mac existuje mýtus, že produkty Apple nemají viry. Toto přesvědčení vedlo ke ztrátě dat nebo poškození souborů na nejednom zařízení s jablkem ve znaku, o čemž  svědčí např. malware XcodeGhost. Každé zařízení připojené k internetu a ukládající data se může stát obětí útoku, proto byste na ně měli nainstalovat antivirový software.

Norton Security Online

Osvědčeným řešením pro zařízení Apple je Norton Security specializující se na ochranu před ničivými útoky na Vaše zařízení. Je k dispozici ve verzi pro 1 nebo 5 zařízení a mezi jeho speciální vlastnosti patří mimo jiné plná ochrana proti šifrování obsahu, ochrana v reálném čase a modul proti krádeži, který Vám umožní najít a převzít kontrolu nad přístupem k zařízení v případě krádeže nebo ztráty iPhone.

Chraňte svůj telefon a počítač vybírajíc antivirus na Maca a iOS.

Bitdefender Total Security pro iOS

Antivirus Bitdefender Total Security je jedním z nejkomplexnějších antivirových řešení na trhu. Díky tomuto antivirovému programu ochráníte všechna svá zařízení bez ohledu na jejich operační systém – Total Security zajistí Windows, Android a MacOS/iOS macOS, iOS. Pro uživatele zařízení Apple bude klíčovou funkcí ta poslední. V rámci antivirového programu získáte mimo jiné ochranu před phishingem a ransomware a mj. přístup ke správci hesel a modul proti krádeži pro smartphony.

Pokud ve Vaší firmě používáte zařízení Apple – vyberte doporučený antivirus pro iPhone a MacOS.

Antivirus pro webové stránky zdarma

Webová stránka by neměla být ponechána bez dozoru webmastera nebo administrátora. Zastaralý software (např. WordPress) usnadňuje kybernetickým zločincům zaútočit na Váš web a způsobit škodu, která je z pohledu uživatele neviditelná. Internetové viry mohou nejen provádět změny v souborech webových stránek, ale také infikovat zařízení a stahovat data návštěvníků.

Chcete-li zabezpečit svou webovou stránku, použijte službu Ochrana WWW, která je založena na umělé inteligenci odpovědné za detekci a odstranění hrozeb.

Bezplatný antivirový program pro webové stránky od IONOS je vynikající volbou pro lidi, kteří hledají účinný nástroj k ochraně nabídky své firmy na internetu.

Jaký antivirus byste si měli vybrat pro Android v roce 2020?

Android je nejoblíbenější operační systém – podle nejnovějších údajů Statcounter, pracuje téměř na 41% všech zařízení na světě. Taková popularita je spojena s velkým počtem hrozeb zaměřených na uživatele tohoto systému. Vzhledem k tomu, že na našich telefonech ukládáme různá data: fotografie, videa, kontakty a dokumenty, stojí za to investovat do antivirového programu.

Ponechání smartphonu bez zabezpečení je velmi riskantní rozhodnutí. Vyplývá to především z politiky aktualizace zařízení v závislosti na výrobci. Méně známé značky nezavádějí nové bezpečnostní záplaty a velmi často zanechávají podporu ve prospěch nových modelů smartphonů. Nemůžete rovněž počítat s filtry, které zachycují škodlivé aplikace v obchodě Google Play – téměř 50% nových hrozeb prochází mechanismem obchodu bez zadržení. Seznamte se také s dalšími statistikami proč je antivirus na Androida potřebný.

Jaká řešení doporučujeme pro mobilní zařízení se systémem od Google? Jeden z nejčastěji doporučovaných programů je Kaspersky Internet Security. Mobilní software Kaspersky skenuje Vaše zařízení a navštívené webové stránky v reálném čase, což je velmi důležité v kontextu specifického používání smartphonů. Aplikace Kaspersky nabízí rovněž ochranu proti krádeži, filtrování hovorů a SMS a pokročilou kontrolu přístupu k aplikacím.

V IONOS najdete řešení Kaspersky připravené speciálně pro uživatele Androida – Kaspersky for Android .

Antivirus pro domácí zařízení – která řešení stojí za pozornost?

Ochranu potřebují nejen firemní zařízení. Domácí spotřebiče, jako je tablet dítěte nebo sdílený rodinný počítač, jsou rovněž ohroženy útokem. Viry, phishing a aplikace, které zneužívají přístup k datům zařízení, mohou provádět nechtěné změny nebo číst důvěrné informace, jako jsou přihlašovací údaje a hesla k zábavním aplikacím nebo herním platformám.

Zařízení v domácnosti jsou velmi specifickou kategorií, jelikož věkový rozdíl mezi členy domácnosti vede k odlišnému přístupu k používání sítě. Pro rodiče budou důležité funkce, jako je bezpečné bankovnictví, ochrana před ransomware a správce hesel. Mezi dětmi má zásadní význam ochrana v reálném čase, ochrana webové kamery a modul proti krádeži. Další výzvou může být situace, kdy rodina používá různé typy zařízení a operační systémy.

Jako rodičům se Vám vyplatí investovat do antivirového balíčku, který přistupuje k ochraně komplexním způsobem. To je důvod, proč zde doporučujeme Bitdefender Family Pack – je to velmi dobré řešení hned z několika důvodů, ale jeden je obzvláště důležitý: zajišťuje profesionální ochranu bez jakéhokoli omezení počtu zařízení, bez ohledu na jejich operační systém. Díky Family Pack ochráníte počítače se systémem Windows a Mac, ale také telefony iPhone a Android. Spolu s pokročilou ochranou proti malware a ransomware získáte nářadí pro rodičovskou kontrolu a optimalizaci výkonu zařízení.

Podívejte se, jak zabezpečit počítače, notebooky a rodinné smartphony antivirovým programem bez omezení počtu instalací.

 

 

  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo