Proč stojí za to mít SSL certifikát pro vlastní doménu? Poznejte 5 nejdůležitějších důvodů

Spouštíte e-obchod nebo vytváříte webovou stránku, na které se chcete kontaktovat se zákazníky? Nezapomeňte si opatřit SSL certifikát pro svou vlastní doménu. Rok 2017 byl pro majitele webových stránek průlomem, v otázce investic do bezpečnosti, a jedním z určujících faktorů tohoto trendu byla rostoucí popularita webových stránek, které běží na šifrovaném zabezpečeném protokolu HTTPS. Proč je dnes při podnikání nutné investovat do SSL certifikátů?

OBSAH

SSL certifikát zabezpečuje proces registrace a transakcí na webové stránce

Spotřebitelé, kteří nakupují na Internetu, si stále více uvědomují otázku bezpečnosti svých nákupů. Proto si vybírají webové stránky, které nabízejí nejen bezpečný způsob platby za produkt (např. prostřednictvím elektronických plateb), ale také registrace v obchodě. Díky SSL certifikátu bude webová stránka pracovat na protokolu HTTPS, díky kterému jsou všechna uživatelská data (jméno, příjmení, adresa atd.) odesílána přes šifrované spojení. Tímto způsobem je minimalizováno riziko zachycení tohoto typu informací kybernetickými zločinci nebo malwarem.

Díky SSL certifikátu zabezpečíte rovněž e-maily

Mít SSL certifikát neznamená jen šifrovaný protokol HTTPS na webové stránce. V e-mailových aplikacích je také možné nastavit šifrované připojení. Použití protokolů IMAP a SMTP na šifrovaných portech zvyšuje zabezpečení, protože uživatelské jméno a heslo pro poštovní schránku jsou odesílány prostřednictvím bezpečného a důvěrného připojení. Podobně jako protokol HTTPS – brání virům v rušení takového spojení a zachycení klíčových dat. Je třeba si uvědomit, že vykradené heslo k poštovní schránce hrozí nejen vykradením jejího obsahu, ale také zasíláním spamu, což ovlivňuje reputaci firmy.

Google upřednostňuje webové stránky s SSL certifikátem

Již více než 3 roky je známo, že podpora HTTPS je prvek, který ovlivňuje pozicionování webových stránek. A i když pozice ve vyhledávači Google závisí na více než 200 faktorech, pokud neinvestujete do SSL certifikátu může se to rychle projevit na viditelnosti firmy v Google. Již několik měsíců mechanismy vyhledávače silně zvýhodňují zabezpečené weby, které mají SSL certifikát pro vlastní doménu. A jak ukazují aktuální aktivity tohoto obra – tento trend bude pokračovat, dokud nebudou zcela marginalizovány stránky bez SSL.

Příklad adresy s doménou bez SSL certifikátu – Google Chrome informuje o nezabezpečeném webu.

Google Chrome varuje před nezabezpečenou stránkou

Pokud Vás otázka vyhledávače a zvýhodnění stránek s SSL certifikátem ještě nepřesvědčila, musíte vědět, že uživatelé prohlížeče Google Chrome se spíše nebudou chtít vrátit na Vaši webovou stránku. Proč? Nové verze aplikace byly tak vylepšeny, aby Vás informovaly o nezabezpečeném webu. A to až na dvou místech! Již při samém vstupu na hlavní adresu obdrží uživatel zprávu, že web nepodporuje zabezpečené připojení. Zadruhé, při zadávání jakýchkoli údajů do pole pro přihlášení/heslo, bude uživatel řádně upozorněn, že odesílání citlivého obsahu nebude šifrováno. Závěr? Při provozování e-obchodu, služby s registrací uživatelů nebo diskusního fóra musíte svým zákazníkům zajistit úplnou bezpečnost. V opačném případě nejspíš odmítnou Vaši nabídku a odejdou ke konkurenci.

Další šance vyniknout na pozadí konkurence

SSL certifikáty se stávají rovněž prvkem, který vyzdvihuje webové stránky. To je zvláště patrné v internetových obchodech, které investovaly do SSL certifikátů typu OV a EV – díky tomu je název firmy okamžitě viditelný v poli adresního řádku (nebo – v případě certifikátu OV – v podrobnostech o certifikátu). Vyvolává to mnohem větší důvěru mezi zákazníky, protože vydání certifikátu předcházelo mimo jiné úplné ověření subjektu zasláním příslušných dokumentů. Z tohoto zlepšení těží zejména finanční instituce a e-shopy. Je také třeba si uvědomit, že na rozdíl od standardních SSL certifikátů s ověřením domény mají certifikáty EV a OV mnohem vyšší finanční záruky v případě zlomení kódu

 

Příklad certifikátu SSL EV – po úplném ověření organizace

 

 

  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Hledat
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo