Proč stojí za to vytvořit webovou stránku a WordPress?

Více než 1/3 webových stránek na světě je založena na WordPress, od malých blogů po komplexní webové stránky velkých společností, tj. Sony, Time Inc., New York Post nebo NBC. Přestože to není jediný bezplatný systém pro správu obsahu na webových stránkách, uživatelé si jej cení pro jedinečnost mnoha funkcí a flexibilitu při vytváření webové stránky pro libovolné účely. Právě to z něj dělá nejčastěji vybíraný CMS (ang. Content Management System), ale důvodů jeho popularity je rozhodně mnohem více.

OBSAH

Názory na WordPress

WordPress je na vrcholu seznamu tří nejpoužívanějších systémů budování webových stránek na světě. Na druhém místě je Joomla a pódium uzavírá Drupal. Všechny tyto systémy jsou zdarma a široce dostupné ke stažení a instalaci na hostingu. Každá z nich je také vybaven doplňky, které zlepšují provoz webové stránky a umožňují její přizpůsobení individuálním potřebám uživatele. Jak se stalo, že se právě WordPress stal číslem 1?  Čert tkví jako vždy v maličkostech.

Zájem o frázi WordPress v průběhu roku 2018 ve službě Google Trends. Žlutě – Drupal, v červeně – Joomla.

V průběhu let se WordPress stal softwarem mnohem otevřenějším pro začínající uživatele a jeho úspěch je primárně způsoben snadnou instalací a prvním tzv. dobrý dojem. Uživatel bez technických se mnohem rychleji orientuje v rozhraní WordPress, než v případě Joomly nebo Drupalu. Velkou předností WordPressu je to, že již několik let systematicky usnadňuje nezávislou tvorbu stránek prostřednictvím dalších editorů (tzv. Page Buildery), k dispozici ve formě doplňků (jejichž instalace je rovněž triviální). Zatímco zmíněné editory budí kontroverzi mezi profesionály kódujícími motivy na objednávku, pro laika jsou skvělým způsobem, jak postavit svou vlastní webovou stránku, která se rychle promění v estetický blog, internetový obchod nebo jednoduchou stránku – vizitku.

Joomla a Drupal, navzdory použití podobného programovacího jazyka, nejsou tak přátelští jako WordPress a zásady provozu a vytváření stránek s jejich pomocí, nejsou pro začátečníky tak průhledné. To však neznamená, že se jedná o horší řešení – jsou prostě jiná, zaměřená na zkušenější uživatele.

WordPress a jeho použití

Ačkoli byl WordPress původně vytvořen pro blogování a související typy online publikování, nyní funguje v mnohem širší oblasti. Díky své flexibilitě ve spojení s velkou komunitou, vytvářející doplňky je obvykle první volbou pro správu rozsáhlých webů velkých mezinárodních společností, jak rovněž malých společností a blogerů, kteří chtějí propagovat svou značku nejen na sociálních médiích.

Posloucháte The Rolling Stones? Jejich oficiální stránky byly vytvořeny díky WordPress!

Weby vytvořené pomocí WordPress se mohou stát online obchody (díky doplňku WooCommerce), představit portfolio fotografa nebo programátora, sloužit jako informační služba pro konkrétní komunitu a dokonce jako portál pro publikování podcastů. To, v čem je WordPress obzvláště silný, je připravenost pracovat tzv. „out of the box“ (ihned po instalaci). Po spuštění aplikace okamžitě získáváme přístup ke všem nezbytným prvkům publikace záznamů, článků i také úpravě vzhledu. Instalace dalších doplňků rozšiřuje již tak širokou škálu možností.

WordPress je řešení pro začátečníky i profesionály

WordPress je rovněž zajímavým případem spojujícím začátečníky s profesionály. První z nich si jej vybírají vzhledem k rychlé a snadné tvorbě obsahu, zatímco druzí využívají WordPress z finančních důvodů – programování vlastních doplňků, nabídka auditů webových stránek a dokonce i zabezpečení webu proti počítačovým zločincům. Všechno, co potřebuje uživatel ke spuštění webové stránky na WordPressu, je název domény a hosting. Existuje sice možnost spustit web na stránkách wordpress.org, ale souvisí to s řadou omezení na základní úrovni, např. správou doplňků nebo pozicionováním webových stránek.

Pokud chcete odstartovat svou webovou stránku na WordPressu – investujte do hostingu. V IONOS najdete řešení určené pro nadšence tohoto softwaru ve formě Hosting WordPress SSD – s moderními SSD disky, které zajišťují rychlé načítání webových stránek a stabilní provoz při silném pohybu uživatelů. Jediným kliknutím nainstalujete WordPress a díky záložní kopii uložené až 7 dní zpět se budete cítit bezpečně při provozování online podnikání.

Motivy a doplňky WordPress – díky nim vytvoříte libovolné webové stránky

Stránka vizitka? Firemní blog? Internetový obchod? Nebo možná náborový web? WordPress nabízí uživatelům řadu možností ve formě dodatků a motivů, které jsou užitečné při upřesňování vzhledu a funkcí nové webové stránky. Neexistují zde prakticky žádná omezení kromě časových a finančních. Díky WordPress můžete vytvořit jakýkoli typ webových stránek. Velkou zásluhu na tom má loajální a velká komunita, která systematicky rozvíjí možnosti WordPressu o nové doplňky.

Co jsou to doplňky WordPress?

Pluginy, neboli tzv. doplňky jsou kousky kódu určené k provádění konkrétních úkolů na webových stránkách. Umožňují uživatelům vybavit své webové stránky řešeními, jako jsou e-obchody, galerie, kontaktní formuláře atd. V případě potřeby lze doplňky aktivovat nebo deaktivovat a odinstalovat. Vzhledem k jejich povaze a dopadu na fungování webu je vhodné je pravidelně aktualizovat. Stará verze pluginu může hackerům pomoci převzít kontrolu nad webem.

Mnoho doplňků je k dispozici zdarma a ihned, prostřednictvím oficiálního úložiště v samotné aplikaci. Kromě toho jsou v síti dostupné stovky webů, na nichž si můžete zakoupit placené pluginy nebo komponenty na zakázku. V případě nejpopulárnějších webů tohoto typu se můžete také spolehnout na technickou podporu a aktualizace, vylepšující nebo přidávající nové funkce.

Bohatství doplňků pro různé použití – je obrovskou předností WordPress.

WordPress je příznivý v pozicionování a SEO

Pozicionování strany na Googlu je časově náročné a často vyžaduje odborné znalosti a sledování aktivit konkurentů. Klíčem k vysoké pozici v Google a dalších vyhledávačích je správná struktura webových stránek a optimalizace obsahu a klíčových slov. V případě WordPress mají uživatelé o něco jednodušší úkol, jelikož komunita vytvořila několik pluginů, které Vám umožní samému pozicionovat web.

Doplňky usnadňují pozicionování stránky na Google. Zdroj – wordpress.org

Je však také druhá strana mince – doplňky SEO do WordPress mají jistou nevýhodu, jmenovitě … jejich obsluha vyžaduje hodně času. Velké množství funkcí a možnost optimalizovat i jediný prvek webu způsobují, že se nám může stát, že nám během dne může nevystačit čas na nejdůležitější věc, tj. provozování firmy. Pokud nemáte čas na vývoj své vlastní strategie SEO a chcete se 100% soustředit na chod svého podnikání – obraťte se na naše specialisty. Bez ohledu na odvětví zviditelníme Vaši stránku na Googlu.

WordPress vypadá dobře na smartphonech

 

Responzivnost, neboli přizpůsobení vzhledu stránky jiným zařízením, např. mobilním, je rovněž faktorem zohledňovaným v hodnocení Google. Za druhé, umožňuje čtenářům komfortním způsobem procházet stránky při zachování identického obsahu, což je důležité při prezentování nabídky firmy nebo internetového obchodu. WordPress je v tomto ohledu dokonce vzorem. Prakticky všechny motivy (placené i bezplatné), které se objevily v posledních letech, jsou vyvíjeny v technologii RWD.

Náš blog byl také vytvořen díky WordPressu a zobrazuje se správně na mobilních zařízeních.

Podpora WordPress proudí z celého světa

Komunita spojená s WordPressem je umístěna na všech kontinentech. To pro změnu ovlivňuje dostupnost doplňků (pluginů) v různých jazycích, včetně češtiny. Nejoblíbenější a nejčastěji stahované doplňky jsou 100% přeloženy na Váš rodný jazyk. Podpora a nadšenců WordPressu jsou zodpovědní za aktualizaci WordPress a jeho řádnou ochranu. Komunita WordPress se rovněž podílí na mnoha činnostech pro uživatele: organizováním táborů WordPress po celém světě a podporou rozvoje místních skupin uživatelů WordPress.

IONOS podporuje WordPress!

Každý druhý web v Polsku používá hosting home.pl. Již více než 21 let podporujeme polské společnosti v rozvoji jejich internetové nabídky a WordPress je software, který je na naší platformě nejčastěji vybrán pro provozování webové stránky. Stabilita a spolehlivost služeb je možná mj. díky PHP verze 7.3 a vyhrazené technické podpoře a také serveru Apache zajišťujícím plnou kompatibilitu s nejoblíbenějšími doplňky pro tvorbu webových stránek na WordPress.

Balíčky WordPress Hosting SSD jsou k dispozici na https://ionos.cz/wordpress-hosting/.

 

 

  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Hledat
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo