Co je to doména a co je hosting?


Zajímá vás, co je to doména? Co je hosting? To je vaše nutnost, když se objevíte na internetu. Doména je vaše internetová adresa, hosting je síťové místo pro soubory, webové stránky a e-mail. Doména je nedílnou součástí hostingu a naopak. Společně tvoří kompletní sadu služeb, které vám umožní mít vlastní webové stránky nebo e-mail ve své vlastní doméně.

Je to důležité! Termín hosting a server jsou často používány zaměnitelně kvůli jejich přímému vztahu. Server je zařízení, které poskytuje specifické zdroje: paměť, kapacitu, napájení, systém. V rámci serveru jsou odděleny tzv. hostingové služby. Jedná se o hotová řešení pro koncového zákazníka, mají jednoduchý systém, přidělené zdroje a aktivní funkce serveru, např. FTP server, mail server (tj. mailová podpora a FTP).

Pokud se chcete objevit na internetu, měli bychom vám nejprve vysvětlit, o jaké jednotlivé služby by vás mohly zajímat. Znalost služeb je velmi cenná z pohledu každého klienta. Umožňuje vám například důkladně ověřit vlastní potřeby a vybrat správnou službu.

Co je to doména a co je hosting?

Doména (např. www.vasedomena.cz) je jedinečná internetová adresa, na které jsou na internetu dostupné služby (např. webové stránky, e-mail, FTP server). Název domény je jedinečný a používáte jej k odkazování na konkrétní prostředek v síti. Důležitým aspektem vlastnictví domény je, že může být převedena. Další informace o tom, jak převést doménu, najdete na odkaz.

Je třeba mít na paměti, že doména je jedinečná internetová adresa, která vede k hostování obsahu.

DŮLEŽITÝ! Všimněte si, že pokud chcete ve své doméně vytvořit pouze jednu e-mailovou adresu (např. info@vasedomena.cz), můžete to provést poté, co zaregistrujete pouze svou doménu.

Hosting lze definovat jako „místo“, kam ukládáte své soubory, aby byly k dispozici na internetu. Můžete například připojit doménu k serveru a zobrazit její obsah na adrese domény nebo vytvořit emailové schránky na adrese domény (například info@vasedomena.cz).

Obsahem serveru se rozumí soubory (např. soubory webových stránek), které lze zobrazit po zadání doménové adresy do prohlížeče. Tyto soubory jsou obvykle samotné webové stránky, ale doména odkazující na konkrétní zdroje může zobrazit mnohem více informací, jako jsou aktuálně stažené soubory (fotografie z dovolené), zabalené soubory .zip atd.

Doména má možnost mít v doméně vytvořeny tzv. subdomény, tj. další adresy vytvořené v adrese domény, např. blog.domena.cz apod. Vytvoříte je zdarma jako součást své domény. Můžete je přesměrovat na různá umístění, vytvořit více stránek nebo sdílet více zdrojů.

Kromě toho můžete na serveru ionos.cz:

  • dát své vlastní webové stránky,
  • vytvářet poštovní schránky pro sebe a své zaměstnance
  • ukládat své soubory, abyste k nim měli přístup odkudkoli na světě.
Příklad: Pokud máte pouze hosting (nebudete mít registrovanou doménu), hostingový obsah (např. Webové stránky) lze zobrazit na adrese pracovní domény, která je dodávána s každým hostingem zdarma. Pokud jste například zaregistrovali hosting s názvem „server123456“, webové stránky tohoto hostingu lze zobrazit na adrese: „http://server123456.ionos.cz“. Pokud na takovém serveru vytvoříte e-mailové schránky, můžete použít následující adresy:

  • info@janiga.ionos.cz
  • jmeno.prijmeni@janiga.ionos.cz

Pokud máte doménu a hosting, už máte vše, co se může zobrazit na internetu, otevřít blog, online obchod a e-mailovou schránku. Zabezpečení můžete zvýšit rozšířením služeb o certifikát SSL. Zajistí ochranu údajů přenášených prostřednictvím webových stránek a při přenosu e-mailových zpráv. Společně tyto 3 služby tvoří základ internetového obchodu.

Bezpečný hosting pro Vaši webovou stránku

Připravili jsme místo, ve kterém se bude Vaše webová stránka a poštovní schránka e-mail cítit komfortně.


  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo