Co je lepší: POP3 nebo IMAP v konfiguraci pošty?


Doporučujeme používat protokol IMAP, což je nejnovější poštovní protokol. Můžete jej použít k synchronizaci všech složek se zprávami. Na každém zařízení uvidíte stejné informace s nastavením pošty a IMAP.

Pro nezkušeného uživatele pošty s profesionálním e-mailovým programem je rozdíl mezi protokoly POP3 a IMAP následující:

  • Protokol POP3 je omezen na příjem a zobrazení e-mailů uživateli. Na e-mail můžete odpovědět v e-mailovém programu, na poštovním serveru se nezobrazí pouze kopie odeslané zprávy. Pokud je váš e-mailový účet nastaven ve více než jednom e-mailovém programu, uvidí pouze přijatou poštu. Pokud některý z programů přečte e-mail, nebudete ho moci vidět na jiném zařízení. Protokol POP3 je užitečný pro práci s účty s omezenou kapacitou, kde je důležité uchovávat zprávy v zařízení, nikoli na komunikačním serveru.
  • Protokol IMAP umožňuje přijímat zprávy na více zařízeních. Každý z nich zobrazuje stejný obsah e-mailu synchronizací složek a e-mailů. Kromě toho je každá zpráva odeslaná z libovolného zařízení viditelná na poštovním serveru a sdílená na každém zařízení. Na každém zařízení, které má nakonfigurovaný stejný e-mailový účet. IMAP je budoucnost e-mailu. Protokol IMAP reaguje na potřeby uživatelů, kteří spravují jeden nebo více e-mailových účtů na více zařízeních současně.

Co to je POP3 (Post Office Protocol 3)?

POP3 je protokol (součást konfigurace a fungování e-mailového respektu), který umožňuje příjem e-mailů. O protokolu POP3 se dozvíte nejvíce, pokud jde o konfiguraci e-mailového programu. Pokud například e-mailový program nemůže přijímat a zobrazovat zprávy, musí se připojit k e-mailovému serveru pomocí protokolu POP3.

Tento standardní protokol je určen pro nejoblíbenější e-mailové programy, jako je Thunderbird a Outlook.

POP3 je staré, archaické řešení, špatně funkční a neadekvátní požadavkům dnešních spotřebitelů. Stále však bezchybně pracuje v tom, pro co byl stvořen. POP lze považovat za službu „obchod a forward“.

Protokol POP3 umožňuje stáhnout kopii zprávy do počítače a požádat o její odstranění ze serveru. Zprávy, které budou odeslány z počítače (z e-mailového programu), neodešlou kopii zprávy na server. Protokol POP3 nesynchronizuje zprávy v obou směrech.

Shrnutí:

Protokol POP3 umožňuje uživatelům přijímat e-maily ze serveru. Zpráva, která vám byla odeslána, přejde na e-mailový server, ze kterého e-mailový program stáhne kopie. Zpráva zůstane na serveru, nebo pokud byla nastavena, je ze serveru odstraněna (přesunuta do koše).

Co to je IMAP (Internet Message Access Protocol)?

IMAP je modernější verze protokolu POP3. Jeho úkolem je přijímat e-maily v e-mailovém programu, zobrazit je. E-mailová zpráva je odeslána na poštovní server, ze kterého je stažena do složky

Doručená pošta pomocí protokolu IMAP.

Na rozdíl od protokolu POP3 lze protokol IMAP synchronizovat v obou směrech. Zobrazí obsah e-mailové schránky: všechny zprávy, všechny složky a další konfigurace. Kromě toho přenáší aktuální stav e-mailů a místních složek na e-mailový server.

V praxi, pokud odešlete zprávu z e-mailového programu, vytvoříte novou složku, změníte umístění zpráv mezi složkami, stejně jako to bude na poštovním serveru.

IMAP je ideální synchronizační nástroj, který usnadňuje práci s jedním e-mailovým účtem na mnoha zařízeních, například v telefonu, tabletu, soukromém počítači a pracovním počítači. Funguje to najednou.

Shrnutí:

IMAP umožňuje přijímat e-maily v programu v počítači nebo mobilním zařízení. E-mailový program s mnoha dalšími funkcemi usnadňuje správu e-mailů. Mezi programem a poštovním serverem dojde k úplné synchronizaci. Zprávy jsou viditelné na všech zařízeních s nakonfigurovaným e-mailovým účtem. Odstraněním zprávy na jednom zařízení ji odeberete z poštovního serveru a dalších programů, na kterých je účet spuštěn.

E-mail bez omezení přílohy

2 miliony uživatelů se nemohou mýlit. Vyberte si spolehlivý e-mail s kalendářem, organizací úkolů a bez spamu.


  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo