clientTransferProhibited – jak vypnout zámek registrátora?


Každá globální a nTLD doména registrovaná na ionos.cz má stav: clientTransferProhibited. Tato situace blokuje možnost převodu domény na jinou – ochrana před neoprávněným „stahováním“ domény.

Zámek registrátora nastaví globální doménu na: clientTransferProhibited, zabránění jeho převodu na jiného provozovatele (tzv. převod domény). Správný stav domény na základě kódů EPP je zodpovědný za uzamčení. Zámek registrátora umístí globální doménu do stavu jednoho slova: clientTransferProhibited.

DŮLEŽITÝ! Po registraci a zaplacení globální domény na ionos.cz je výchozí stav: clientTransferProhibited. Jakmile se přihlásíte do zákaznického panelu ionos.cz, budete moci deaktivovat zámek registrátora.
  • Povolení zámku registrátora na zákaznickém panelu ionos.cz nastaví stav registrátora: clientTransferProhibited, což má za následek zablokování možnosti převodu domény na jiného provozovatele (např. z ionos.cz na jiného provozovatele).

Stav clientTransferProhibited nastavený v doméně je zaměřen na prevenci neoprávněných převodů domén, které mohou vyplynout z převzetí kontroly nad informacemi o doméně nebo podvodu.

Převodovou doménu můžete odblokovat přihlášením do zákaznického panelu ionos.cz. Po přihlášení do zákaznického panelu můžete ionos.cz zapnout nebo vypnout zámek registrátora, který způsobí nastavení nebo vymazání stavu: clientTransferProhibited – v závislosti na tom, jaké akce v doméně aktuálně provádíte.

Jak zamknout nebo odemknout globální doménu pro převod (clientTransferProhibited)?

  1. Přihlaste se do Zákaznického panelu ionos.cz
  2. Přejděte do části Domény a klikněte na globální doménu, pro kterou chcete změnit nastavení zámku registrátora.
  3. Na pravé straně obrazovky najděte sekci: Pokročilé možnosti a klikněte na: Možnosti. Jakmile rozšíříte své možnosti, budete moci odpovídajícím způsobem povolit nebo zakázat zámek registrátora.
  4. Po klepnutí na tlačítko: Povolit nebo Zakázat zámek registrátora se nastavení domény okamžitě změní.

Po deaktivaci zámku registrátora doménu stále nelze přenést

Každá globální doména má v závislosti na registru, který ji spravuje, své vlastní jedinečné stavy, které lze v doméně nastavit. V případě globálních domén se kromě výše popsaného stavu clientTransferProhibited můžeme často setkat s dalším populárním stavem: serverTransferProhibited, který také zabraňuje zahájení přenosu domény jinému operátorovi.

Výše uvedený stav: serverTransferProhibitet je podmínka nezávislá na nás již známá podmínka: clientTransferProhibited a je nastavena například na 60 dní od data jeho registrace, poslední přenos, změny údajů o předplatiteli/vlastníkovi domény nebo během probíhajícího šetření domény (rozhodčí řízení nebo spor). Není možné změnit nebo odstranit stav: serverTransferProhibitet prostřednictvím ionos.cz.

Pokud máte novou globální doménu nebo jste v této doméně provedli jednu z výše uvedených možností, zakázání zámku registrátora nemusí stačit k povolení převodu domény. V takovém případě byste měli počkat, až se stav vyřeší (např. po 60 dnech). Další informace o stavu a aktivitě domény najdete v globálním životním cyklu domény. Přečtěte si další informace o životním cyklu domény.

Kde najdu další informace o globálních státech domény?

Další informace o stavu globálních domén naleznete na následující adrese:

Levné internetové domény

Zaregistrujte si svou vlastní adresu na internetu ještě dnes. I když je Vaše vysněná doména obsazená, náš inteligentní vyhledávač Vám napoví další možnosti.


  • Byl tento článek užitečný?
  • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo