Zákaznický panel ionos.cz – základní informace

Zákaznický panel ionos.cz je nástroj, který byl navržen tak, aby co nejvíce usnadnil správu vašich služeb. Nyní můžete spravovat všechny své služby na jednom místě.

OBSAH

Pomocí zákaznického panelu ionos.cz můžete provádět jakékoli změny svých služeb. Konev:

 • proveďte podrobnou konfiguraci služeb.
 • rozšíření předplatného na ionos.cz služby
 • aktualizujte data.
 • změna hesel pro přístup ke službám
 • přidejte e-mailové schránky.
 • vytvořte mnoho webových stránek pod adresami domény.
 • a mnoho dalších.

Do zákaznického panelu ionos.cz se můžete přihlásit pomocí svého přihlašovacího jména (e-mailové adresy) a přiděleného hesla.

Zákaznický panel se skládá ze dvou základních částí, tj. řady služeb a funkcí a pracovní plochy. V závislosti na tom, co děláte, se část Plocha přepne do zobrazení sekvenční konfigurace pro každou službu.

Rozsah služeb a funkcí vám umožňuje rychlý přístup k jednotlivým službám registrovaným k vašemu účtu. Ve stejném seznamu najdete také přístup k sekcím Uživatelé, Účet, Zákaznická podpora a Registrace služby řídicího panelu, je zodpovědný za přístup k nejdůležitějším funkcím služeb a oznámením vyplývajícím z jejich používání. Včetně plateb, které umožňují jejich nepřetržitou činnost. Část Plocha je nahrazena zobrazením konfigurace specifickým pro službu a možnostmi pro každou část nabídky.

Zákaznický panel ionos.cz – nabídka služeb a funkcí

Nabídka služeb a funkcí Zákaznického panelu se skládá ze seznamu registrovaných služeb (podle typu) a základních funkcí zákaznického panelu, jako je správa uživatelů, platby, registrace služeb nebo zákaznická podpora. Když kliknete na každou položku nabídky, přejdete na pokročilá nastavení pro jednotlivé funkce a konfigurace služeb.

Dashboard: Nastavuje moduly a upozornění na nejdůležitější funkce vašich služeb, stavy plateb a speciální nabídky.

Uživatelé: Umožňuje spravovat uživatele Zákaznického panelu, stejně jako vybrané licence, např. Office 365

Registrace služeb: umožňuje rychle přidávat nové služby z nabídky naší společnosti, Zákaznická podpora: obsahuje nejdůležitější možnosti podpory kontaktu se zákaznickým servisem, číslo bankovního účtu a umožňuje přiřadit služby,

Účet: jedná se o sadu platebních údajů, faktur, historie objednávek, služeb a kontaktních údajů

Mail: Zde můžete spravovat všechny poštovní schránky vytvořené v hostitelských službách. Přístup do této sekce je podmíněn ionos.cz e-mailové služby, např. soukromého e-mailu, firemní pošty nebo webhostingu.

Příklady služeb dostupných na panelu služeb zákazníkům:

 • SSL certifikáty: Umožňuje spravovat registrované a vydané SSL certifikáty pro domény,
 • Website Builder: Umožňuje spravovat vytváření webových stránek, úpravy obsahu a doménové služby používané k zobrazení stránky,
 • Internetový obchod: v této sekci najdete přístup ke všem aktuálně spuštěným internetovým obchodům, možnost přepnout na jejich konfiguraci,
 • WWW služby: zahrnuje přístup ke všem hostingovým službám a tím i k možnostem souvisejícím s jejich provozem, např. instalace CMS WordPress, přístup k FTP serveru, e-mailové účty, přidělení internetové domény atd.
 • Domény: Zde najdete všechny domény registrované a přidružené k vašemu účtu, tj. vytvořené internetové adresy i subdomény.

Služby zpřístupněné pod licenčním klíčem, např. Antivirus, Windows 10 atd., a nemají své vlastní sekce v Zákaznickém panelu. Například licenční klíče jsou vydávány prostřednictvím e-mailové korespondence. Některé služby, například Acronis Backup nebo Office 365, jsou k dispozici na zákaznickém panelu ve formě vyhrazených sekcí a jsou spravovány na externím panelu. V zákaznickém panelu najdete vyhrazená místa pro tyto služby, která vám umožní rychle přejít na příslušný řídicí panel.

Zákaznický panel ionos.cz – Plocha

V části Dashboard najdete nejdůležitější informace o svém účtu, včetně zástupce základních funkcí služby, upozornění na stav služby a dat plateb, jakož i přístup k zákaznické podpoře.

Plocha je rozdělena do tří oznamovacích oblastí:

 • průběžná upozornění na stav služeb a plateb,
 • zkratka pro nejdůležitější funkce služeb a schopností zákaznického panelu,
 • oznámení o propagačních akcích a speciálních nabídkách.

Sekce Dashboard mění svůj vzhled a zobrazuje informace v závislosti na počtu služeb a konfiguraci zákaznického účtu.

Zákaznický panel ionos.cz – Zobrazení konfigurace služby

Kliknutím na vybranou možnost v menu, např. webové služby, můžete přejít do průvodce pro konkrétní službu. V tomto případě hostingové služby. Každá ze služeb má přizpůsobené zobrazení svých nastavení, sadu nástrojů a možností, které zde můžete spravovat.

Některé vložky, např. Domény a webové služby, online obchod nebo tvůrce webových stránek vytvářejí sady služeb stejného typu. Pokud máte více domén, všechny budou viditelné v části Domény, kde přejdete na jejich konfiguraci výběrem jedné z adres a kliknutím na její název.

Popis zákaznického panelu ionos.cz

V hlavním zobrazení Zákaznického panelu můžete okamžitě přejít na konfiguraci jednotlivých typů služeb a zobrazit seznam všech e-mailových schránek a internetových domén přidružených k vašemu účtu. Důležitým prvkem zákaznického panelu je sekce Dashboard, která poskytuje aktuální informace o nejdůležitějších událostech ve vašem účtu a umožňuje rychlý přechod na vaše oblíbené funkce řídicího panelu, včetně konfigurace a služeb a možností účtu.

Seznam nabídek se může změnit, když se ve vašem účtu objeví nové služby. Trvalými prvky nabídky Zákaznického panelu jsou: Plocha, Uživatelé, Registrace služby, Zákaznická podpora a Účet.

Přihlaste se do zákaznického panelu ionos.cz

Chcete získat přístup k zákaznickému panelu ionos.cz, zadejte do adresního řádku prohlížeče následující adresu:

https://cp.ionos.cz

Dokončete práci s panelem ionos.cz

Až budete hotovi, odhlaste se z panelu ionos.cz kliknutím na ikonu Odhlásit se v pravém horním rohu obrazovky, když rozbalíte svůj profil.

Hosting vytvořen pro WordPress

Máte webovou stránku na WordPressu? My také milujeme tento systém pro webové stránky. Proto jsme vytvořili hosting speciálně pro jeho uživatele.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo