Přiřazení externí domény k serveru na ionos.cz


Delegováním domény od externího operátora do ionos.cz umožňuje připojit se a nakonfigurovat ji se serverem (hostingem), který ionos.cz například spustit webovou stránku nebo vytvořit e-mailové schránky na adrese domény. který není registrován pro ionos.cz (platí se u jiného provozovatele).

Jak přidružím externí doménu (placenou u jiného operátora) k serveru na ionos.cz?

Zahájení přiřazování domény k serveru ionos.cz delegováním vybrané domény na servery DNS ionos.cz. Chcete-li plně spravovat svou doménu, abyste mohli ionos.cz (např. změnit její záznamy), měli byste tuto doménu převést na ionos.cz namísto delegování domény.

Pokud již byla doména delegována na servery DNS ionos.cz a od té doby uplynulo alespoň 30 hodin, můžete zahájit proces přidělování domény.

 1. Přihlaste se do Zákaznického panelu ionos.cz do administrační služby nebo pomocí ID serveru.
 2. Přejděte do části: Služby, klikněte na název serveru a potom klikněte na: Konfigurace služby.
 3. Klikněte: Přiřadit doménu.
 4. Na obrazovce se zobrazí následující formulář:
 5. Do pole Doména zadejte název domény, která má být přidružena k vybranému hostingu (serveru), a v případě potřeby vyplňte další pole formuláře (volitelné):
  • Kmenový adresář na serveru (Žádné přesměrování) – Výběr této možnosti způsobí, že doména povede do kořenového adresáře (/public_html) serveru, ke kterému bude přiřazena,
  • Podadresář se separací servisu – Tuto možnost vyberte, chcete-li doménu přesměrovat do vybraného adresáře oddělení. Přečtěte si další informace o tom, co je oddělení webu.
  • Podadresář bez separace servisu – Tuto možnost vyberte, pokud chcete, aby byla doména přesměrována do vybraného adresáře bez možnosti oddělení. Přečtěte si další informace o tom, co je oddělení webu.
  • Přesměrování provozu domény – Zadejte adresář, do kterého má být doména směrována, jak jste dříve vybrali, např. pokud je webová stránka v adresáři s názvem: názov_adresára, zadejte: / názov_adresára do pole.
  • Předávání pošty – Do tohoto pole zadejte e-mailovou adresu, na kterou mají být směrovány všechny e-mailové zprávy odeslané na adresu domény. Toto pole ponechte prázdné, pokud bude doména použita ke konfiguraci e-mailových schránek na serveru ionos.cz.
  • Zakázat catch-all – Určete, jestli chcete povolit nebo zakázat catch-all pro doménu.
 6. Kliknutím na tlačítko Odeslat přiřaďte vybranou doménu.

Doplňující otázky

Chci přiřadit doménu k serveru na ionos.cz (doména je placena na ionos.cz).
Kliknutím sem se dozvíte, jak přiřadit registrovanou (placenou) doménu na ionos.cz k serveru na ionos.cz.

Při delegování domény na ionos.cz se zobrazí zpráva, že zóna SOA není připravena.
Kontaktujte zákaznický servis. Po řádné autorizaci konzultant připraví SOA zónu pro doménu. Chcete-li to provést, měli byste konzultantovi poskytnout adresu domény, kterou chcete delegovat na ionos.cz serverů DNS.

Nemohu delegovat doménu na servery DNS, ale chci ji přesměrovat na ionos.cz server.
K tomu může dojít, pokud chcete mít e-mailové schránky na externím serveru a webovou stránku na serveru, ionos.cz. V tomto případě by měla být doména přesměrována se záznamem A na jedinečnou IP adresu serveru (volitelná služba) v ionos.cz a konfigurace by měla být dokončena pomocí souboru .htaccess.

Doména byla směrována pomocí záznamu A nebo MX, ale e-mail vytvořený na serveru nefunguje.
Chcete-li zpracovat e-maily na serveru ionos.cz, je nutné delegovat doménu na ionos.cz servery DNS.

Levné internetové domény

Zaregistrujte si svou vlastní adresu na internetu ještě dnes. I když je Vaše vysněná doména obsazená, náš inteligentní vyhledávač Vám napoví další možnosti.


Hosting vytvořen pro WordPress

Máte webovou stránku na WordPressu? My také milujeme tento systém pro webové stránky. Proto jsme vytvořili hosting speciálně pro jeho uživatele.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo