Jak spravovat nastavení antispamu v elektronické poště IONOS.cz?


Na IONOS.cz můžete spravovat bílou a černou listinu odesílatelů Vašich e-mailových schránek.

Využijte níže uvedeného návodu, abyste mohli prostřednictvím, Elektronické pošty IONOS.cz  nastavit antispam a také změnit obsah bílé a černé listiny odesílatelů pro vybranou e-mailovou schránku.

Jak změnit nastavení antispamu u emailové schránky?

 1. Po přihlášení na Elektronickou poštu IONOS.cz , přejděte na možnosti účtu a u rozevírací nabídky vyberte Nastavení.
 2. Vyberte Možnosti antispamu na levé straně obrazovky.
 3. Na zobrazené obrazovce, můžete změnit nastavení antispamu pro vybranou e-mailovou schránku.
 4. Dostupné možnosti:
  • Přijímat elektronickou poštu z externího přesměrování – zapnutí této možnosti způsobí, že všechny e-mailové zprávy přesměrované na Vaši e-mailovou adresu IONOS.cz budou doručeny do vaší doručené pošty – bez ohledu na adresu, ze které je přesměrování provedeno.
  • Blokování technických informací a novinek od operátora – umožňuje blokovat odesílání e-mailů doručovaných operátorem IONOS.cz do Vaší e-mailové schránky (jedná se např. o novinky, slevové akce, technická upozornění nebo informace o aktualizacích).
  • Bílá listina odesílatelů – odesílatelé e-mailových zpráv, kteří budou na tuto listinu umístěny, nebudou kontrolováni antispamovým filtrem na IONOS.cz . Stanou se důvěryhodnými odesilateli e-mailů. Pravidla bílé listiny mají vyšší prioritu než pravidla černé listiny.
  • Černá listina odesílatelů – e-mailové zprávy od odesílatelů, jejichž e-mailové adresy byly uvedeny na tuto listinu, nebudou doručeny na Vaši e-mailovou schránku na IONOS.cz . E-mailové zprávy zablokované pravidly černé listiny se neukládají do e-mailové schránky uživatele. Odesílatel e-mailu, který byl zablokován černou listinu, obdrží oznámení (Mailer-Deamon), že nebyl doručen.

Při úpravě Bílé nebo Černé listiny můžete používat globální znaky:

 • * – nahrazuje libovolnou řadu znaků v adrese,
 • ? – nahrazuje pouze jediný znak v adrese,
DŮLEŽITÉ! Pokud pro Vás zapnutí nastavení antispamu není dostatečně bezpečné, potom můžete využít funkci bílé nebo černé listiny odesílatelů. Tímto způsobem budete moci definovat jednotlivá pravidla antispamové ochrany.

Více informací na téma globálního nastavení černé a bílé listiny serveru.

Uživatel, který změní nastavení antispamu, může mít přístup k zobrazení globálního nastavení, což může být užitečné při definování nových antispamových pravidel. Uživatel e-mailové schránky může mít přístup k náhledu globálního nastavení – nemůže ho, ale změnit.

Po přidání do globální černé a bílé listiny příslušných pravidel (např. e-mailové nebo IP adresy) budou aktivní ve všech e-mailových schránkách vytvořených na tomto serveru.

Změna nastavení na serveru:

 1. Vyberte e-mailový server, na kterém chcete nastavit globální nastavení antispamu.
 2. Proveďte změny v nastavení všech e-mailových schránek.

Na zákaznickém panelu home.pl můžete nastavit, zda bude globální nastavení antispamu k dispozici k náhledu pro uživatele e-mailových účtů.

POZOR! Globální nastavení bílé a černé listiny odesílatelů může změnit pouze uživatel, který má přístup ke klientskému panelu home.pl a tudíž jeho serveru.

Funkce označit jako spam v elektronické poště home.pl

Po přihlášení v elektronické poště na home.pl k vybrané e-mailové schránce, můžete využít možnost označit nalezené zprávy schránky jako spam.  Takto označené zprávy se poté filtrují a v případě opakování podobných zpráv se přidávají ve formě nových pravidel k antispamové ochraně, které fungujíce v rámci našich poštovních serverů.

E-mail, označený jako spam je automaticky přesunut do složky „Spam“. Pokud chcete zrušit nastavené označování jako spam, tak stačí přejít do složky “Spam” a nastavené označení odstranit.

E-mail bez omezení přílohy

2 miliony uživatelů se nemohou mýlit. Vyberte si spolehlivý e-mail s kalendářem, organizací úkolů a bez spamu.


 • Byl tento článek užitečný?
 • TAK   Ne
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrace služby
Zákaznický panel
Domény
Hosting
Automatický instalátor CMS
Databáze
FTP
E-mail
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnost
Znalostní báze
WordPress
nebo